Piekary mają swoje forum

Choć w Piekarach bywam raz na kilka miesięcy, to jestem z tym miastem silnie związany. Mój śp. dziadek, Ginter Kupka, był założycielem tamtejszego radia, kierownikiem utytułowanego klubu krótkofalarskiego i długoletnim dyrektorem Miejskiego Domu Kultury. Jako dzieciak waliłem po perkusji pod sceną MDK, a nawet przez kilka lat tańczyłem w „Piekarzankach” :P. Z tym miastem wiąże się wiele moich wspomnień, dlatego mam do niego duży sentyment.

W ostatnim czasie zdarzyło mi się kilkakrotnie odwiedzić Piekary, a dokładniej Szarlej i muszę przyznać, że imponują mi zmiany jakie tam zachodzą. Są to inwestycje odpowiadające skali tego miasta, ale ich ilość robi wrażenie. Centrum dawniej było zapełnione sklepami i barami z poprzedniej epoki, natomiast dziś otwiera nowy rozdział w swojej historii. Rozwój Piekar znacząco może przyśpieszyć budowana autostrada A1, której węzeł będzie znajdować się zaledwie kilometr od Urazówki.

Z tego względu przyszła pora na uruchomienie porządnego forum dyskusyjnego w Piekarach. Do tej pory jego mieszkańcy nie mieli swojego miejsca do wymiany opinii, dlatego postanowiłem im je stworzyć. Od wczoraj działa nowe forum, na którym piekarzanie będą mogli poczuć się jak w domu. Zapraszam:

Forum Piekar Śląskich – SPIekar.pl


Daniel Lekszycki & Marek Wojcik