Zabytkowy ogródek wypięknieje?

Mało kto wie, że niecałe 500 metrów od Rynku, na początku ulicy Brzezińskiej mieści się urokliwy ogródek z zabytkową fontanną w centralnej części. Przed laty na jej szczycie stała figura sikającego chłopca, a podwórko otoczone było secesyjnym ogrodzeniem. Dziś rzeźby nie ma, natomiast z płotu zostały szczątki. Jest jednak ogromna szansa na przywrócenie mu dawnej urody!

Fundacja All For Planet wspierana przez Allegro.pl zakwalifikowała ten bytomski ogródek do finału akcji „Zielone Podwórka”. Spośród kilkudziesięciu zgłoszeń organizacja wybrała zaledwie pięć miejsc z całego kraju. Teraz decydować będą zwykli ludzie – aż trzy podwórka, które zdobędą najwięcej głosów, zostaną gruntownie wyremontowane. Architekci urządzą zieleń, staną nowe ławki, pojawi się oświetlenie…

Szansa na rewitalizację bytomskiego ogródka jest bardzo duża, bo głosowanie wsparły najważniejsze lokalne media: Gazeta Wyborcza, Dziennik Zachodni, Życie Bytomskie, Bytomski.pl i Bytom.pl. Do akcji zaangażowali się także użytkownicy bytomskich for dyskusyjnych i kibice Polonii Bytom.

Nigdy jednak nie można być pewnym, dlatego zagłosować muszą wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Aby to zrobić należy wysłać SMS o treści eko.1 pod numer 7178 (1,22 zł). To żaden wysiłek i wydatek, więc można chocież tyle poświęcić, by zrobić coś dobrego dla Bytomia. Małymi kroczkami uda się zmienić to miasto :).

Jeśli dobrze pójdzie, to ten ogródek będzie wyglądać tak (z tą różnicą, iż na środku pozostanie stare drzewo czereśniowe):


Koncepcja przygotowana przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów

Głosujcie i trzymajcie kciuki!


Daniel Lekszycki & Marek Wojcik