Bytom najmilszym miastem w Polsce!

Bytom ma szansę na ogólnopolską promocję. Nasze miasto bierze właśnie udział w plebiscycie Milki, w którym nagrodą jest kampania o wartości pół miliona złotych. W mieście tak skrzywdzonym różnymi stereotypami ta wygrana jest potrzebna jak woda i powietrze.

Moje miasto się przytula

Bytom jest już na półmetku drugiego etapu. Wcześniej pokonał kilkaset miejscowości z całego kraju i obecnie rywalizuje już tylko z dwoma: Rawą Mazowiecką i Ostrowem Wielkopolskim. Zasady są proste. Mieszkańcy i sympatycy miasta głosują za pośrednictwem witryny www.fioletowastrona.pl. Wygra to miasto, które zdobędzie najwięcej „przytuleń”.

Choć Bytom jest znacznie większy od swoich konkurentów, to wcale nie jest mu łatwiej. Zarówno w Rawie jak i Ostrowie panuje silna mobilizacja. Mniejszym społecznościom łatwiej jest się zmotywować i zorganizować. Bytom jednak stara się nie dawać za wygraną. W drugim etapie objął już prowadzenie, ale teraz znów musi odrobić straty. Zwycięstwo jest w zasięgu ręki – głosowanie trwa do 30 czerwca. Wówczas z tej okazji na Rynku da swój koncert Maryla Rodowicz.

Przytulajcie! www.fioletowastrona.pl!


Daniel Lekszycki & Marek Wojcik