Sezon na polu otwarty!

Od ósmego marca znów można korzystać z Driving Range na bytomskim polu golfowym, bowiem wiosna zawitała w Szombierkach :).

Pole golfowe w Szombierkach

Choć jestem golfiarskim laikiem, już kilka razy skusiłem się pomachać kijem i uznałem, że w miarę możliwości będę to robić dalej. Sprawia mi to wiele radości, ponieważ właściwe uderzenie w piłeczkę jest tak trudne, że gdy już się uda to zrobić tak jak należy, to człowiek cieszy się jak dziecko. Oglądając golfa w telewizji, nigdy nie sądziłem, że jest to tak fajny sport.

Mówi się, że jest to dyscyplina dla bogaczy, lecz z moich pobieżnych obserwacji wynika, że niekoniecznie tak jest. Każdy sport wymaga dużych wydatków, które w dodatku rosną wraz z czasem i zwiększaniem umiejętności. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby np. ćwiczenie na siłowni nie było bardziej kosztowne, niż gra w golfa.

Armada Golf Club

Członkostwo w Armada Golf Club wymaga co roku wpłacania do kasy klubu kwoty 1000 zł. Może się to wydawać dużą sumą, ale po podzieleniu jej przez liczbę miesięcy, wychodzi ok. 83 zł. Uiszczenie tej opłaty uprawnia m.in. do darmowego korzystania z pola, więc teoretycznie poza tą kwotą, nie trzeba już nic więcej płacić. Natomiast korzystanie z siłowni w Agorze wymaga wydatkowania co miesiąc 120 zł. Różnicy nie trzeba chyba wyjaśniać…

Driving range w Szombierkach

No ale członkostwo w klubie jest dla osób zdecydowanych grać w golfa. Ktoś, kto jeszcze nie miał z nim styczności, a chciałby spróbować, może się wybrać na Driving Range, wypożyczyć kij i kupić koszyk piłek. Jest to koszt zaledwie 15 zł (5 zł kij, 10 zł piłeczki), co jest w zasięgu każdego pracującego zjadacza chleba. Polecam każdemu, bo można się w ten sposób fajnie odprężyć :).


Daniel Lekszycki & Marek Wojcik